Jak se dostat, co nejrychleji do kondice

Jak se dostat, co nejrychleji do kondice
Říjen 18 14:46 2016 VašeSvaly.cz Tisk článku

Kruhové cvičení pro všechny, co chtějí rychle zvýšit kondici a zredukovat svou váhu.

Potřebujete rychle zvýšit svou kondičku a udělat něco se svou váhou? Vyzkoušejte kruhový trénink - lidově znám jako "kruháček".

Jedná se o komplexní cvičební program, který zahrnuje prvky kardiovaskulárního a silového cvičení zároveň.

Pro koho je kruhový trénink vhodný? Pro všechny, co chtějí něco se svým tělem udělat.
Ve vašem těle nastartuje spalování tuků, zvýší kondici a zpevní tělo.

Ze své vlastní zkušenosti vím, že kruhový trénink je ideální cvičit s partou lidí. Ideálně kolem 3 až 5 lidí (záleží na počtu stanovišť). Vsaďte se, že Vás tohle cvičení bude bavit! Budete se předhánět, kdo dokáže udělat víc cvičení a tak brzo dosáhnete zajímavých výsledků!

Jak vypadá kruhový trénink?

Pro co maximální efekt, se cvičí přibližně na 10 stanovištích po cca 30 až 60 sekundách (záleží, zda jsou ve skupině začátečníci) a poté krátká 10 sekundová přestávka.
Příklad: Práce (např. kliky - 30 sekund) -> přesun na další stanoviště (10 sekund přestávka) -> další cvik (30 sekund)...


Časový harmonoram:

Nyní když znáte princip, tak provádějte:
10 minut dostaňte se do pracovní teploty - zahřejte si klouby a svaly
30 až 50 minut kruhový trénink
10 minut se věnujte protažení a uvolnění svalů

Druhy stanovišť:

Mějte na paměti, že na každém stanovišti musíte ze sebe vydat maximum. Jsou docela běžné momenty, kdy se začátečníci při plném vypětí i pozvraceli. Nejde jim to mít za zlé. Pravděpodobně se najedli těsně před cvičením.

Druhy cvičení: dřepy, dřepy s výskokem, sedy-lehy, skákání přes švihadlo, sprinty, házení s medicimbalem, kliky, prkno, běh na místě, výpady...

Jak jste si možná všimli, tak ke cvičení vám stačí váha vlastního těla. Cviky zvolte tak, že postupně posilujete celé tělo (horní část těla, střed i nohy). Odměnou Vám bude výsledek, na který můžete být hrdí.

  Kategorie: