Zdroj: http://www.vasesvaly.cz/problemy/jak-zlepsit-naladu-a-citit-se-svezi  •  Vydáno: 17.2.2016 23:11  •  Autor: VašeSvaly.cz

Jak zlepšit náladu a cítit se svěží

Jak zlepšit náladu a cítit se svěžíCítíte se často během dne na nic? Možná děláte chybu v ...

Rozhodli jste se k radikální změně. Změnili jste jídelníček, začali sportovat, a přesto se celý den cítíte jak zpráskaný pes?

Stále více z nás si uvědomuje, že pokud chce žít plnohodnotný život i v pokročilém věku, tak musí začít se sebou něco dělat. Nejčastěji se snažíme snížit příjem tučných a přeslazených potravin a v neposlední řadě i mít dostatek pohybu.

Bohužel spousta lidí i nadále dělá chybu ve způsobu života.

Jaké to nejčastěji bývají chyby?

1. Jako hlavní chybu považuji nedostatek spánku. Lidé jsou během dne vystaveny velké psychické i fyzické zátěži. Večer se místo zaslouženého odpočinku dívají na televizi či sedí u počítače. Výsledkem pak je, zvýšená únava, podrážděnost a nechuť do života. Optimální je chodit kolem 22.00 spát a v 6.00 vstávat. Uvidíte, že už za týden, kdy si vaše tělo na změnu zvykne, se budete cítit svěží.

2. Nevhodné sestavený jídelníček. Znám spoustu lidí, co si nechali sestavit jídelníček na míru. Ovšem nejsou si vědomi, že při zvýšené námaze musí doplnit chybějící energii dalším jídlem. Pak se jim může např. zatočit hlava z nedostatku sacharidů.

3. Špatně zvolena pohybová aktivita. O ní si, ale povíme v dalším článku.