Zdroj: http://www.vasesvaly.cz/problemy/tenisovy-loket-priznaky-a-lecba  •  Vydáno: 24.3.2016 14:58  •  Autor: Eva

Tenisový loket | Příznaky a léčba

Tenisový loket | Příznaky a léčbaTrápí Vás tenisový loket a nevíte, co si počít?

Tenisový loket je zánětlivé onemocnění, které se týká svalových a šlachových úponů loketního kloubu. Nejčastěji postihuje sportovce např. tenisty - proto obecně známý název: tenisový loket, ale také i oštěpaře a další, kteří jednostranně přetěžují loketní kloub.

Mezi hlavní příznaky patří: zvýšena bolestivost při nošení břemen. Při pokročilém stádiu onemocnění cítíte nepříjemnou bolest i při zvednutí hrníčku.

Existují dva druhy onemocnění - akutní a chronické.

Akutní vzniká při jednorázové práci, kdy dojde k nezvyklému přetížení svalů.
Chronické vznikne při dlouhodobém přetěžování (nejčastěji profesionální sportovci, dělníci a dokonce i v kanceláři). Pokud neproběhne za včas léčba, může dojít k nevratným degenerativním změnám.

Prevence a léčba tenisového lokte

V případě velké jednostranné zátěže doporučuji zařadit do plánu různé kompenzační cvičení či případně změny pracovního návyku. Nepodceňujte správné protažení všech svalů před a na konec prováděné činnosti.

U léčby tenisového lokte je nutné poctivě dodržovat klidový režim a případně používat podpůrné ortézy. Sportovci nejčastěji míří k profesionálním fyzioterapeutům, kteří pomohou s léčbou. Na odstranění problémů se často používá magnetoterapie, termoterapie, různých kortikoidů...

Pokud však došlo k degenerativním změnám je postižený nucen k léčbě pomocí chirurgického zákroku.