Proč se Vám nedaří zhubnout?

Proč se Vám nedaří zhubnout?
Červen 13 14:58 2016 Milan Tisk článku

Snažíte se žít aktivně, čtěte různé knihy o zdravém stylu života, a přesto se vám nedaří zhubnout?

Tuto otázku si pokládá většina z nás. Proč se mi nedaří zhubnout i přesto, že jsem aktivní a snažím se držet zdravé stravy?

Bohužel, ve velké míře si za to můžete sami. Mohou zato vaše špatně návyky, které jste přijali nejspíše již někdy dříve a tohle je výsledek.

Nejčastější chyby, kterých se lidé dopouští při hubnutí:

1. Nedostatek spánku
Nedostatek spánku způsobí, že po náročném předchozím dní se cítíte slabí a bez energie. Tělo je tak unaveno, že se snaží spánek kompenzovat příjmem cukru. Vy jste pak náchylnější sníst vše, co vám přijde pod ruku.

2. Kvalitní strava
Většina z nás si mylně myslí, že jí správně. Správný a pravidelný jídelníček udrží vaše tělo v pohodě a zdravé. Nepřejídejte se, jezte spoustu čerstvého ovoce a zeleniny. Vyhýbejte se různým alternativám, typu ovocné kompoty, jogurty apod. To už má hodně daleko do ovoce. Je to spíš plechovka napěchovaná cukrem.

3. Nadměrný příjem cukrů a soli
Jak jsem již psal výše. Spousta lidí má nadměrný příjem cukrů. Studujte složení potravy, které přijímáte a snižte jeho příjem. Trvá až tři měsíce, než se vymaní tělo z jeho vlivu.

4. Nedostatek pohybu
Spousta lidí si myslí, že jejich 1km vyjížďka na kole vykompenzuje nedostatek pohybu. Lidé by měli být aktivní ve více sportech, které pravidelně posílí různé části těla. Trápí vás bolest zad? Zadýcháte se při chůzi po schodech? Tak přidejte více pohybu.

5. Zapojení rodiny
Věřte, že v jednom se vám změna bude špatně dělat. Zapojte do toho celou rodinu.

6. Vnitřní přesvědčení
Je důležité být vnitřně přesvědčen, proč to celé děláte. Postavte se před zrcadlo a upřímně se zhodnoťte. 

Doporučuji:
Velmi mě pomohlo, když jsem si pořídil nástěnku, kterou nám každý den na očích. Například ve skříni s oblečením. Na ni jsem si připnul svou fotku před změnou, která mě ukázala tvrdou realitu. Připsal jsem si k ní, proč to dělám a čeho chci dosáhnout. Vedle toho jsem si pak postupně přidával další fotky, jak se postupně měním. Když jsem měl slabou chvilku, tak jsem si znovu prohlédl první fotku a  přečetl, proč to dělám. Jaké jsem měl problémy a co si nyní mohu dovolit.

  Kategorie: