Nejčastější chyby při běhání

Nejčastější chyby při běhání
Červenec 24 21:40 2016 VašeSvaly.cz Tisk článku

Zajímalo by Vás, kterých chyb se při běhání nejčastěji dopouštíte?

Začalo Vás bavit běhání, ale stále cítíte, že to není ono? Přemýšlíte, kde děláte chybu, ale nic Vás nenapadá? Přitom běh je naprosto přirozený pohyb, který můžete dělat kdekoliv a kdykoliv. Jaké tedy jsou ty nejčastější chyby?

5 nejčastějších chyb při běhání

1. Dýchání

Při běhu spousta začátečníku dělá tu chybu, že dech zadržují nebo dýchají nepravidelně. Ideální způsob dýchání je tak, že nádech rozložíme na dva kroky a výdech stejně tak.

2. Držení těla

Při běhu se snažte mít rovná záda, ale přesto se snažte být mírně nakloněni dopředu.

3. Oblečení

Začít běhat můžete klidně v obyčejných teplákách a tričku, pokud však běháte pravidelně, doporučuji Vám se více zamyslet. Oblékat se musíte podle počasí. Základem je prodyšné oblečení obepínající tělo. Udržuje tělo v teple (obzvláště v zimě, a když je chladno). V létě můžete klidně běhat jen ve funkčním běžeckém tričku. Při volbě oblečení berte v potaz to, že se za chvíli zahřejete a je tedy nežádoucí se obléct příliš. Po dokončení běhu se nezapomeňte včas převléct do suchého a teplého oblečení. Nezapomeňte na nohy!!

4. Boty

Běhat v botech, které Vás tlačí je špatně. Velikost běžeckých bot by měla být zvolena o malinko větší než normální velikost. Noha při běhu potřebuje více prostoru (při běhu noha nateče). Do kvalitní běžecké obuvi se vyplatí investovat. Vydrží Vám tak několik let a chrání Vás při došlapu. Nebolí Vás tolik záda, klouby, kolena...

5. Protažení

Před samotným během by mělo předcházet dostatečně protažení a zahřátí svalů a kloubů (výskoky do výšky apd.). Předejdete, tak případnému zranění.

Rada na závěr:
Cítíte se při běhu nafouklí? Bolí Vás při běhu břicho? Může to být způsobeno tím, že jste vypili příliš vody. Maximální množství před během je půl litru. Více si dopřejte až doběháte.

  Kategorie: